180 m2 iki katlı çelik ev

Evin m2'si : 180
Oda Sayısı : 4
Veranda Sayısı : 1

Prefabrik evleri oluşturan dış ve iç duvarlar 100 mm kalınlığında olup, duvarın dış ve iç yüzeyleri 8 mm kalınlığındaki çimentolu yonga levha (Betopan), ara kısımda izolasyon olarak yanmaz özelliğe sahip olan 84 mm kalınlığındaki polistren köpük (18 kg/m2-B-1 Sınıfı) kullanılmaktadır. Birleşim elemanları olarak Rolform ve Apkant makinaları ile şekillendirilmiş özel profiller kullanılır.

 

Tavan kaplamaları olarak, normal mekanlarda 12,5 mm beyaz Alçıpan, ıslak mekanlarda ise 12,5 mm kalınlığındaki yeşil Alçıpanlar kullanılmaktadır. Tavan ile çatı arasında izolasyonu sağlamak amacı ile 80 mm kalınlığa sahip olan rulo camyünü (14 kg/m2) kullanılmaktadır.

 

Prefabrik yapılarda çatı sistemi olarak beşik çatı sistemi tercih edilmektedir. Çatıyı oluşturan makas sistemi galvanizli sacdan özel olarak imal edilmiş profiller kullanılarak oluşturulmaktadır. Aşıklar özel şekillendirilmiş galvanizli saclardan yapılmaktadır. Saçak genişliği 20 cm olarak uygulanmaktadır. Çatı örtüsü olarak ise DIN EN 10142’ye göre üretilmiş 0.50 mm kalınlığında 27 mm hadveli trapez kesitli naturel veya renkli galveniz sac kullanılır.

 

Prefabrik evlerdeki kapı sistemleri, dış kapılar çelik kapı ( 90x200cm ), iç kapılar ise Amerikan Panel kapılarından (80x200cm) oluşmaktadır. Pencereler PVC doğrama olup çoğunlukla yatak odalarında 120×100, salon ve mutfaklarda 120×150 / 120×180, banyo ve tuvaletlerde ise 50×50 (vasistas) ölçülerinde olup müşterinin isteklerine göre özel ölçülerde de pencere sistemleri oluşturulabilmektedir. Pencere camları 4+9+4 mm çift cam, vasistaslarda ise 4mm kalınlığındaki buzlu cam kullanılır.

 

Dubleks prefabrik evlerdeki arakat sistemindeki karkas 22 cm kalınlığındaki özel bükümlü profillerden elde edilen kafes yapısındaki panellerin birbirleri ile birleştirilmesinden oluşmaktadır. Üst kaplama olarak 16 mm kalınlığındaki çimentolu yonga levha (Betopan), asma tavanda ise 12.5mm kalınlığındaki beyaz Alçıpan kullanılır. Oluşturulan çelik şasenin içerisine yalıtım malzemesi olarak 80 mm kalınlığındaki şilte camyünü kullanılmaktadır. Merdiven karkasları, kutu profillerden elde edilmiş olan çelik iskelet şeklinde yapılmaktadır. Kaplama olarak 16 mm kalınlığındaki çimentolu yonga levha (Betopan) kullanılmaktadır. Tüm elektrik ve su tesisatları sıva altı olarak döşenmektedir.